Медіа-профспілка вимагає у Генпрокурора порушити кримінальну справу проти депутата Ткаченка


Наші сертифікати, дипломи та подяки

  • Експерт року
  • Диплом Ради Європи
  • Інститут медіа права
  • Праця і закон
  • Українська школа політичних студій

Медіа-профспілка вимагає у Генпрокурора порушити кримінальну справу проти депутата Ткаченка


10-09-2009

Парламентська кореспондентка телеканалу СТБ Ольга Червакова у народного депутата Олександра Ткаченка намагалась з’ясувати причини його нової законодавчої ініціативи: депутат Верховної Ради від фракції комуністів запропонував обмежити доступ журналістів до їдальні Верховної Ради та частково до кулуарів.

Під час інтерв’ю депутат розвернувся і пішов. Журналістка намагалась його наздогнати, щоб отримати відповідь на питання. Це розгнівало народного депутата.

Олександр Ткаченко вихопив мікрофон з її рук і кинув його у міжсходинковий проліт. Як результат, мікрофон зламався, що унеможливило подальше виконання журналісткою своїх професійних обов’язків. Інцидент, що трапився у Верховній Раді, оператор телеканалу СТБ зняв на відео.

Київська незалежна медіа-профспілка звернулась до генерального прокурора Олександра Медведька з проханням порушити кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності журналіста).

Текст звернення до генерального прокурора підготували адвокати компанії “Наталія Субота і партнери”. Це звернення не узгоджувалось з самою потерпілою журналісткою програми “Вікна-Новини” Ольгою Черваковою.

“Закон передбачає, що про злочин може повідомити не лише потерпілий, а будь-яка особа, якій стало відомо про порушення закону,” – наголошує адвокат компанії та юридичний партнер КНМП Андрій Нечипоренко.
До переліку новин