Генпрокуратура ухиляється від розслідування справи проти міліціонерів


Наші сертифікати, дипломи та подяки

  • Експерт року
  • Диплом Ради Європи
  • Інститут медіа права
  • Праця і закон
  • Українська школа політичних студій

Генпрокуратура ухиляється від розслідування справи проти міліціонерів


12-06-2009

Трьох журналістів побили під час висвітлення конфлікту з приводу забудови біля будинку на вулиці Первомайського, 5-б в Печерському районі столиці. Це сталося 2 жовтня 2008 року.

Під час сутички між забудовниками і противниками забудови постраждали головний редактор Iнтернет-видання Фінансист І. Луценко, в якого було вилучено акумулятор та касету з відеокамери, фотокореспондент Коммерсант-Украина О.Течинський, якому було зламано руку, і фотокореспондент УНІАН В. Гонтар. Правоохоронці, які знаходилися поруч, не зупинили правопорушників.

Голова профспілки Юрій Луканов неодноразово звертався до органів прокуратури, Генерального прокурора України особисто з вимогою порушити кримінальну справу проти працівників Печерського райвідділу міліції Києва, які створили небезпечний прецедент – не зупинили і не затримали тих, хто перешкоджав професійній діяльності журналістів.

За півроку прокуратура не спромоглася дати жодної правової оцінки цій події та діям правоохоронців.

Адвокат Андрій Нечипоренко вважає, що ці факти свідчать про невиконання органами прокуратури своїх обов’язків з нагляду за додержанням законності та розслідування кримінальних справ за фактом бездіяльності працівників міліції, які допустили побиття людей, а також за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Київська незалежна медіа-профспілка звернулася до Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації з проханням створити тимчасову слідчу комісію.

Журналісти просять розслідувати факт ухилення органів прокуратури і особисто Генерального прокурора Олександра Медведька від порушення кримінальної справи проти працівників міліції, які спостерігали за побиттям журналістів, а також за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Текст звернення підготовлено адвокатом адвокатської компанії “Наталія Субота і партнери” Андрій Нечипоренко.

За матеріалами УНІАН.

Фото з місця подій Миколи Тимченка, надано редакцією газети “Вечірній Київ”.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Побиття журналістів - порушено дві кримінальні справи

“Наталія Субота і партнери” забезпечує правовий захист журналістів, постраждалих під час сутички
До переліку новин