Борги 90-х: у киян вимагають сплатити за комунальні послуги


Наші сертифікати, дипломи та подяки

  • Експерт року
  • Диплом Ради Європи
  • Інститут медіа права
  • Праця і закон
  • Українська школа політичних студій

Борги 90-х: у киян вимагають сплатити за комунальні послуги


06-04-2011

Невідома киянам фірма ДКП “Київжилтеплокомуненерго” розіслала листи й платіжки. До 2002 року вона опалювала та забезпечувала гарячою водою ледь не всю столицю.

Платіжки отримали близько 18 тисяч киян. Загальна сума боргу складає, за словами директора підприємства Анатолія Матвієнка, щонайменше 10 мільйонів гривень.

“Борги є? Є. Вони нікуди не ділись, розумієте. І хто мені дасть? Я вже писав і до податкової, всюди. Хто це все вирішить,” – бідкається директор Матвієнко.

Вирішення питання очільник фірми знайшов: звернувся до колекторської фірми “Дельта М”.

Кияни розповідають, якими методами діє ця організація.

“Прийшов папір на ім’я попереднього мешканця, який з 2000 року тут не проживає. Ну, і тут написано, що якщо ми не сплатимо, то вони звернуться в суд, можуть прислати фахівця для особистої бесіди,” – пояснює Олена Крашинникова.

Квитанції до сплати отримують ті, хто проживає в квартирах тепер, хоча боржниками могли бути зовсім інші люди.

“Прийшла на ім’я мого покійного батька, який, пробачте мені, в 2004-му помер вже. Я довго намагалась зателефонувати за тими номерами, які вказані. Довго не виходило. Потім додзвонилась. Сказали: так, дійсно, це борг за 2000-й рік,” – розповідає киянка Світлана Заглада.

Мешканка Куренівки пояснює, що сплачувати не буде:

“Ми все оплачуємо справно. По телефону, зазначеному в листі, повідомили, мовляв, у нас з 1993 року був борг у 69 копійок, за цей час на нього набігла пеня. Але ми в цій квартирі живемо з 2000 року, так що всі претензії - до колишніх власників.

А нам відповіли, мовляв нараховують борг на квартиру. Природно, ми платити не збираємося, але по вечорах нам надзвонюють і погрожують, що відключать опалення й гарячу воду”.

Колектори пояснили, що борги вибивають, оскільки “президент видав закон: у кого заборгованість із 1996 року по 2010 роки – повинні оплатити”.

Юрист Андрій Нечипоренко пояснює, що юридичного механізму, щоб примусово стягнути борг, якому більше 3 років, немає:

“Це розраховано на лохів, які от кинуться на таку приманку. Вони побояться. І одразу підуть платити, аби їм не надзвонювали, не псували нерви.

Громадяни можуть спокійно відмовлятися і казати, щоб на них подавали до суду задля стягнення цих коштів. Якщо боргу понад 3 роки, то стягнути ці кошти з них не можуть навіть в судовому порядку”.

Але попри думки експертів дирекція “Київжитлотеплокомуненерго” продовжує свою політику стягнення боргів.

Фракція "УДАР Віталія Кличка" у Київраді звернулася до прокуратури столиці з вимогою порушити кримінальну справу проти представників ДКП "Київжитлотеплокомуненерго" та компанії "Дельта М", які вибивають з киян борги 10-річної давнини.

За матеріалами СТБ та “Української правди”.
До переліку новин