Вирубка скверу: як застосують мораторій на винищення зелених насаджень


Наші досягнення

  • Захист у Міжнародному арбітражному суді (ICC) інтересів держпідприємства (44 млн. доларів)
  • Юридична підтримка виборчої кампанії кандидата на посаду міського голови 2010р.
  • Юридичний супровід президентської кампанії 2010 на місцевому рівні
  • Скасування постанови Кабміну про пенсійні внески для підприємців
  • Скасування евакуаторів в Києві
  • Справа "Караоке на майдані"
  • Справа "Корецький проти України"

Вирубка скверу: як застосують мораторій на винищення зелених насаджень


16-03-2011

Віктор Янукович пообіцяв узятися за київську землю та дерева на зустрічі з очільником столичної адміністрації Олександром Поповим.

Попов бідкається, що мораторій на вирубування зелені не діє на раніше роздані ділянки.

Журналісти з’ясували, що дерева у сквері столиці вирубали незаконно. Єдина інформація, що її читають перехожі на зеленому паркані, - складна абревіатура. Що вона означає – місцеві лише здогадуються.

“Можна було написати “Рога і копита”, як у класика. Це зроблено, щоб назва така замислувата не викликала питань, що це важлива організація,” – говорить перехожий.

Знайти інформацію про цю фірму журналістам програми “Вікна-Новини” не вдалося ані в глобальній мережі, ані в довідці.

У те, що сквер можна буде відновити, кияни не вірять, кажуть – це доводить столична практика.

Їхні думку поділяють у “КиївЗеленБуді”. Тут це пояснюють тим, що ще 2007 року столичні депутати віддали в оренду цю землю приватній фірмі на 15 років і тут планують збудувати автосалон. Але порушення у цьому випадку все ж є.

“Вони повинні були отримати ордер на знесення цих зелених насаджень, крім того, що вони отримали в нас акт про обстеження. Він не дає права на видалення. За нашою інформацією, вони там видалили близько 18 туй, 30 кущів і близько 40-ка дерев. Це вони зробили незаконно, нараз інаше підприємство звернулося до правоохоронних органів,” – пояснює ситуацію заступник директора КО “Київзеленбуд” Валерій Левцов.

Поки екологічна прокуратура даватиме собі з цим раду, юристи з’ясували, що порушники можуть обійтися малою кров’ю попри накладений парламентом мораторій на вирубку будь-яки зелених насаджень загального користування в столиці.

Поки заборона не діяла, депутати встигли ще раз змінити статус цієї ділянки й тепер те, що колись було сквером, значиться комунально-складською територією.

“Не зважаючи на мораторій, можливостей обходити мораторій дуже багато. В цій ситуації діє адміністративний кодекс. Штраф до 850 гривень – це максимум. Ще є плата за знищення дерева,” – коментує ситуацію адвокат Юрій Брикайло.

Екологи таким історіям уже не дивуються, кажуть, що триває практика “відкушування” шматочків зелені в столиці. За останні 10 років таким чином з мапи столиці зникло понад 600 гектарів зелених насаджень.

“Прогнози дуже погані. Ну, якщо 600 гектарів за 10 років, то ще 600 і ще 600, мабуть, років із 20 і Київ буде, як Москва, без зелених зон,” – припускає Володимир Корейко, директор Київського екоголо-культурного центру.

Відеосюжет на СТБ.
До переліку новин