Заява про розблокування транспортного засобу / ДОКУМЕНТ


Наші сертифікати, дипломи та подяки

 • Експерт року
 • Диплом Ради Європи
 • Інститут медіа права
 • Праця і закон
 • Українська школа політичних студій

Заява про розблокування транспортного засобу / ДОКУМЕНТ


19-01-2009

Ніколи не кажіть працівникові КП Київтранспарксервіс, що Ви поспішаете. Навпаки виявіть готовність відстоювати свої права. Повірте, йому легше зняти блокіратор з Вашого колеса, якщо ви навідруб відмовились платити, ніж втрачати час, за який би він міг отримати гроші від більш піддатливих водіїв. Заява швидше потрібна для того, щоб показати, що Ви так просто не здаєтесь.

Якщо колеса заблокували, потрібно:

 • вимагати усно у працівника КП Київтранспарксервіс безоплатного розблокування автомобіля;
 • з’ясувати прізвище, ім’я, по батькові та посаду працівника КП “Київтранспарксервіс”, який відмовляється від розблокування транспортного засобу;
 • заповнити заяву про розблокування транспортного засобу;
 • ознайомити працівника КП “Київтранспарксервіс” зі змістом заяви та наміром звернутися з нею до керівництва КП “Київтранспарксервіс” (якщо він відмовиться поставити підпис на заяві, а так швидше за все і буде, то це треба зазначити у заяві);
 • зареєструвати заяву про розблокування автомобіля в головному офісі КП Київтранспарксервіс (або надіслати поштою рекомендованим за повідомленням про вручення у випадку відмови у реєстрації заяви. Про відмову зареєструвати заяву в головному офісі КП Київтранспарксервіс потрібно обов’язково додатково зазначити у заяві).

КП Київтранспарксервіс немає більше жодних підстав утримувати автомобіль і не розблоковувати його.

Адвокатська компанія “Наталія Субота і партнери” дозволяє будь-яке некомерційне використання тексту цього документу за умови дотримання права на авторство - зазначення імені автора документу: адвокатської компанії “Наталія Субота і партнери”.

При використанні в інтернет-ресурсах посилання гіперлінком на першоджерело є обов’язковим.

© Адвокатська компанія “Наталія Субота і партнери”

__ ___________ 2009 року

Комунальному підприємству

“Київтранспарксервіс”

01030, м. Київ, вул. Леонтовича, 6

Петренка Петра Петровича

м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 12, кв. 22

власника/користувача транспортного

засобу ___________(марка та № авто)

ЗАЯВА

про розблокування транспортного засобу

__ ____________ 2009 року близько __:__ години мною було виявлено блокування колеса транспортного засобу __________________________ (надалі – транспортний засіб, автомобіль), право на керування яким я маю в установленому чинним законодавством порядку, залишеного мною за адресою: ____________________________________.

Працівник КП “Київтранспарксервіс” ____________________, який був на місці, запропонував мені оплатити роботи з розблокування транспортного засобу, після чого звільнити мій автомобіль.

З блокуванням транспортного засобу, оплатою послуг з паркування та розблокування транспортного засобу не згоден, вважаю їх незаконними, виходячи з такого:

 1. Блокування транспортного засобу за несплату збору та/або послуг з паркування ні Кодексом України про адміністративні правопорушення, ні податковим законодавством не передбачені.

 1. Несплата збору з паркування не є підставою для блокування транспортного засобу. Відповідальність за несплату збору з паркування визначається податковим законодавством.

 1. Несплата послуг з паркування не є підставою для блокування мого транспортного засобу. Застосування блокування автомобіля в якості забезпечення виконання зобов‘язання є незаконним, оскільки між мною і КП “Київтранспарксервіс” відсутній договір про застосування такого виду забезпечення виконання зобов‘язань, який відповідно до статті 546 і частини 1 статті 547 Цивільного кодексу України обов‘язково має бути у письмовій формі.

 1. Блокування транспортного засобу порушує законне право його власника володіти, користуватися і розпоряджатися транспортним засобом, встановлене статтею 41 Конституції України, статтями 317, 319, 321 Цивільного кодексу України, а також моє право керування цим автомобілем, набутим у встановленому чинним законодавством порядку.

 1. Роботи з блокування/розблокування транспортного засобу я не замовляв, а тому вимога про їх оплату є незаконною. Відповідно до частини 1 статті 837 Цивільного кодексу України роботи виконуються за завданням особи, яка їх замовляє, отже, ця особа і повинна їх оплатити. За відсутності з моєї сторони замовлення на блокування/розблокування автомобіля законних підстав для оплати таких робіт немає.

 1. Відповідно до частини 2 пункту 7.5 Правил паркування транспортних засобів у м. Києві водій має право відмовитися від оплати за послуги з паркування та робіт з блокування та розблокування транспортного засобу, що є підставою для зняття блокуючого пристрою з машини.

У присутності ___________________ і _______________________ я, керуючись статтею 41 Конституції України, статтями 317, 319, 321, 546, 547 Цивільного кодексу України, пунктом 7.5 Правил паркування транспортних засобів у м. Києві, __ __________ 200_ року близько __:__ години неодноразово звертався з усними заявами до _______________, співробітника КП “Київтранспарксервіс”, про розблокування транспортного засобу. Однак у розблокуванні транспортного засобу з незрозумілих незаконних причин мені було відмовлено. З цією заявою та моїми намірами подати її в головний офіс КП “Київтранспарксервіс” я ознайомив працівника КП “Київтранспарксервіс”_______________________, однак від підписання цієї заяви він відмовився.

Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 19, 41 Конституції України, статтями 317, 319, 321, 546, 547 Цивільного кодексу України, статтями 7, 260, 265-2 КУпАП, пунктом 7.5 Правил паркування транспортних засобів у м. Києві, беручи до уваги те, що присутній на місці блокування працівник КП “Київтранспарксервіс” ___________________ відмовився розблокувати транспортний засіб без оплати послуг за паркування та робіт з розблокування автомобіля, прошу:

 1. Розблокувати транспортний засіб _____________________, який знаходиться за адресою: ___________________________________, - без оплати за послуги з паркування та роботи з блокування/розблокування автомобіля.

 1. Притягнути працівника КП “Київтранспарксервіс”____________________ до відповідальності за порушення пункту 7.5 Правил паркування транспортних засобів у м. Києві (відмова у розблокуванні автомобіля).

/ Петренко П. П.
До переліку новин