Евакуатори в Києві – це незаконний комунальний рекет


Наші досягнення

  • Захист у Міжнародному арбітражному суді (ICC) інтересів держпідприємства (44 млн. доларів)
  • Юридична підтримка виборчої кампанії кандидата на посаду міського голови 2010р.
  • Юридичний супровід президентської кампанії 2010 на місцевому рівні
  • Скасування постанови Кабміну про пенсійні внески для підприємців
  • Скасування евакуаторів в Києві
  • Справа "Караоке на майдані"
  • Справа "Корецький проти України"

Евакуатори в Києві – це незаконний комунальний рекет


12-01-2009

Евакуатор забирає машину, якщо власник залишив її у недозволеному місці. За повернення автомобіля у власника, окрім сплати штрафу за порушення правил дорожнього руху, комунальне підприємство Київтранспарквервіс вимагає оплати таких робіт:

  • виклик евакуатора;
  • завантаження на евакуатор транспортного засобу;
  • доставка транспортного засобу до спецмайданчика.

“Дії комунального підприємства “Київтранспарксервіс” є незаконними, оскільки підстав для евакуації транспортного засобу у такому порядку в законі немає”.- Наголошує адвокат Андрій Нечипоренко.

Нова норма, закріплена статтею 265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, не передбачає можливості затримання транспортного засобу у випадку порушення його водієм правил стоянки.

Сумнівною, з юридичної точки зору, також видається стягнення комунальним підприємством оплати за евакуацію транспортного засобу. Відповідно до Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу (частина 1 статті 837 ).

У ситуації з вилучення транспортного засобу за допомогою евакуатора власник автомобіля не дає завдання КП Київтранспарксервіс на евакуацію свого автомобіля, більше того, таке вилучення відбувається поза волею його власника. Іншими словами, власник змушений платити за роботи, які він не замовляв, що є не тільки незаконним, а й абсурдним.

“Дії КП Київтранспарксервіс - це незаконний комунальний рекет, який здійснюється під ширмою піклування про киян та з використанням державно-владних повноважень,” - переконаний Андрій Нечипоренко.

Так само критично адвокат компанії розцінив постанову Кабінету Міністрів України №1102 від 17 грудня 2008 року, прийняту задля деталізації статті 265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, але окремі норми постанови суперечать самій статті кодексу.

Евакуація транспортних засобів, можливо, і є способом боротьби зі злісними порушниками правил стоянки, однак вона повинна здійснюватися виключно у законному порядку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Як не платити за послуги евакуатора і забрати машину з штрафмайданчика

Заява про повернення транспортного засобу / ДОКУМЕНТ

Блокувати колеса - незаконно
До переліку новин