Оголошення про вакансії: можливі нові вимоги не вирішують по суті проблеми дискримінації


Наші досягнення

  • Захист у Міжнародному арбітражному суді (ICC) інтересів держпідприємства (44 млн. доларів)
  • Юридична підтримка виборчої кампанії кандидата на посаду міського голови 2010р.
  • Юридичний супровід президентської кампанії 2010 на місцевому рівні
  • Скасування постанови Кабміну про пенсійні внески для підприємців
  • Скасування евакуаторів в Києві
  • Справа "Караоке на майдані"
  • Справа "Корецький проти України"

Оголошення про вакансії: можливі нові вимоги не вирішують по суті проблеми дискримінації


25-05-2012

Законопроект “Про зайнятість населення”, зареєстрований у Верховній Раді під номером №10497-1, пропонує заборонити в оголошеннях про вакансії зазначати: вимоги щодо віку, статі, місця проживання, мови, раси, кольору шкіри, політичних та релігійних переконань, членства в профспілках та інших об’єднаннях, майнового стану тощо.

Дана заборона не поширюється на вакансії, які стосуються специфічної роботи, виконання якої може вимагати певної статі й віку.

За порушення вищезазначеної заборони передбачається покласти на роботодавця сплату штрафу в десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Крім того, законопроект пропонує встановити, що текст реклами рекрутингового агентства або іншого суб’єкта господарювання, що надає посередницькі послуги у працевлаштуванні, має містити інформацію про те, що отримувати від громадян гонорари, комісійні й інші винагороди заборонено.

“По суті це перша спроба на законодавчому рівні наповнити реальним змістом всі наявні декларативні норми про заборону дискримінації при прийнятті на роботу,” – розповідає “ЮРЛІЗІ” адвокат АК “Наталія Субота і партнери” Андрій Нечипоренко.

“Сьогодні притягнути роботодавця за поширення своїх вимог і побажань до потенційних робітників при їх відборі на роботу практично неможливо. У випадку, якщо ці зміни будуть прийняті, бізнес отримає ще один важіль для тиску з боку держави.

Разом з тим запропоновані зміни не вирішують проблеми, адже роботодавець все одно не обмежений у прийнятті рішення на користь того чи іншого кандидата на роботу та при потребі зможе обґрунтувати свій вибір,” - додає Нечипоренко.

Експерти HR-консалтингових компаній наголошують, що з точки зору бізнесу мало що зміниться, але тепер кандидатам важче буде зрозуміти мотиви відмови.

“Якщо будуть прийняті норми, які обмежують роботодавця в детальному описі вакансій та своїх підходів у відборі кандидатів, то це спричинить втрату часу та сил кандидата (вони будуть звертатись на вакансії, на які завідомо не підходять). Це точно спричинить роздратування кандидатів – їм ніхто не зможе дати пряму відповідь, чому вони не підійшли,” – пояснює керівник практики “Регіональний бізнес” HR-консалтингової компанії Hudson Костянтин Ткаченко.

Разом із тим, експерти стверджують, що головна мета законопроекту включити кошти Фонду соцстрахування до державного бюджету, що завуальовується неоднозначними декларативними нормами, які покликані викликати суспільний резонанс і відвести увагу від основної цілі.

За матеріалами “ЮРЛІГИ”.

До переліку новин