З квітня паркувальникам можна не платити


Наші досягнення

  • Захист у Міжнародному арбітражному суді (ICC) інтересів держпідприємства (44 млн. доларів)
  • Юридична підтримка виборчої кампанії кандидата на посаду міського голови 2010р.
  • Юридичний супровід президентської кампанії 2010 на місцевому рівні
  • Скасування постанови Кабміну про пенсійні внески для підприємців
  • Скасування евакуаторів в Києві
  • Справа "Караоке на майдані"
  • Справа "Корецький проти України"

З квітня паркувальникам можна не платити


01-04-2012

У столиці зараз встановлено 55 терміналів на 550 паркомісць. Згідно з розпорядженням уряду, оплачувати паркомісце можна виключно через паркомат. Як повідомив “Комсомольській правді” голова “Комітету прямої дії” Дмитро Гнап, впродовж кількох тижнів з громадян за паркування беруть гроші незаконно:

“Якби у нас була ірландська або польська поліція, то всі паркувальники на чолі з керівником “Київпарктранссервісу” Дудко, начальником управління транспорту Водовозовим сіли б за ґрати.”

За даними “Комітету прямої дії” в Києві щорічно з парковок збирають 200 мільйонів гривень. З цієї суми минулого року в бюджет потрапило лише 15 мільйонів.

Паркувальний автомат – це технічний пристрій, який призначений для сплати вартості послуг паркування за допомогою спеціальних платіжних карт чи готівкою. Про це йдеться в Правилах паркування транспортних засобів.

Правила не передбачають такого поняття як “паркувальник”, наголошує адвокат компанії “Наталія Субота і партнери” Андрій Нечипоренко. Іншими словами, людина, що збирає гроші за паркову, перебуває поза правовим полем дії Правил.

Правила передбачають, що готівка приймається за паркування через паркувальні апарати. Інших способів прийняття готівки від водія, в тому числі через касовий або міні-касовий апарат, Правила не передбачають. Відповідно водій має повне право відмовитись від сплати через касовий або міні-касовий апарат.

“Якщо паркувальник не приймає чи не хоче приймати ваші пояснення про незаконність його вимог оплатити йому чи через касовий апарат за паркування, можна або поїхати геть, якщо є така можливість, або вимагати від нього складання акту про відмову сплати за паркування на підставі пункту 32 Правил.

Після складання акту представник оператора зобов’язаний не перешкоджати виїзду вашого авто з майданчику для паркування. З таким актом паркувальник має можливість звернутися до суду з позовом про примусове стягнення вартості послуг паркування.

Ймовірність такого звернення до суду на практиці близька нулю, оскільки вартість витрачених оператором зусиль на стягнення таких грошей через суд значно перевищує вартість послуг паркування”, – роз’яснює адвокат Андрій Нечипоренко.

Застосування блокувальних пристроїв та евакуаторів за несплату є незаконним, оскільки відповідні норми Правил були визнані судами незаконними.

За матеріалами “Комсомольської правди” та “ЮРЛІГИ”.
До переліку новин