Інвестори можуть вимагати повернення грошей у девелоперів до завершення будівництва


Наші сертифікати, дипломи та подяки

  • Експерт року
  • Диплом Ради Європи
  • Інститут медіа права
  • Праця і закон
  • Українська школа політичних студій

Інвестори можуть вимагати повернення грошей у девелоперів до завершення будівництва


19-03-2012

Днями Конституційний Суд дозволив інвесторам забирати свої гроші до того, як забудовник повністю завершить будівництво об’єкту.

Понад три роки забудовники користувались тим, що люди не могли розірвати з ними договір. Якщо будинок був недобудований, то люди мали терпляче чекати. Інакше шанси на повернення вкладених коштів близькі до нуля.

Лише в столиці кількість недобудов досягає 40. На околиці Троєщини одна з будівель так і залишилась на рівні 3 поверху. Її зараз розбирають.

“Процес будівництва припинився, що залишається нам робити? Повертати гроші, поки вони взагалі не зникли”, – говорить інвестор Андрій Мажуга.

Повернути гроші виявилось нелегкою справою. Андрій безрезультатно розшукував директора будівельної компанії і бігав за прорабами. Через деякий час отримав документ.

“Вони мають право не віддавати гроші. Гроші не віддадуть, доки дім не побудують. Підніжка людині, яка все життя збирала гроші,” – бідкається Мажуга.

Інвесторів у такі умови поставила Верховна Рада. У розпал кризи 2008 року депутати вирішили захистити забудовників, щоб ті не втрачали гроші. Але Конституційний Суд вирішив – забудовники особливих умов не потребують. Тепер люди можуть забирати гроші до завершення будівництва, якщо внесли всю суму за квартиру.

“Це може мати місце, коли забудовник пообіцяв, що житло буде збудоване і здане в експлуатацію, наприклад, першого січня 2012 року, а воно ще взагалі не будувалось. Або його будівництво відбувається надзвичайно повільно”, – пояснює адвокат компанії Андрій Нечипоренко.

Але повернути гроші навіть після роз’яснень Конституційного Суду буде нелегко. Забудовник, який не може завершити об’єкт має бути платоспроможним.

“Якщо грошей в цієї компанії немає, то жодним рішенням Конституційного Суду ці гроші не повернути. Хіба що вирвати шмат арматури, цегли і віддати людині. Зрозуміло, що повернення грошей в таких компаніях можливий лише у випадках банкрутства і розпродажу майна”, – розповідає Аркадій Бондарев, віце-президент будівельної компанії.

Артем Альошин, Іван Єрмаков, “Подробиці”, Телеканал “Інтер”.
До переліку новин