ВРУ може замінити штрафом кримінальну відповідальність за обман покупців


Наші досягнення

  • Захист у Міжнародному арбітражному суді (ICC) інтересів держпідприємства (44 млн. доларів)
  • Юридична підтримка виборчої кампанії кандидата на посаду міського голови 2010р.
  • Юридичний супровід президентської кампанії 2010 на місцевому рівні
  • Скасування постанови Кабміну про пенсійні внески для підприємців
  • Скасування евакуаторів в Києві
  • Справа "Караоке на майдані"
  • Справа "Корецький проти України"

ВРУ може замінити штрафом кримінальну відповідальність за обман покупців


23-09-2011

В Україні хочуть замінити кримінальну відповідальність за обман покупців та замовників послуг. Зараз за це передбачене обмеження свободи до трьох років. Але таких засуджених підприємців дуже мало. Працівники правоохоронних органів стверджують, що довести такий обман майже неможливо.

Обманути покупця можуть в кіоску, магазині, на ринку або в туристичній компанії. Лише в столиці у поточному році зафіксували близько двох тисяч подібних порушень. І це лише офіційна статистика. Далеко не всі потерпілі звертаються до контролюючих органів.

Киянка Тетяна Лупова вирішила придбати “гарячу” путівку до Тунісу. оскільки пропозиція була доволі прийнятною.

“З'ясувалось, що треба доплатити вагон усього. Якісь послуги, які взялися хто зна звідки,” - пояснює клієнтка туристичної компанії.

Закінчилось все скандалом. Сім’я Тетяни отримала зовсім не ті умови, що їх пропонував турагент. Готель в Північній Африці виявився гіршим, ніж обіцяли.

“В міліцію ми прийшли з заявою, на що нам сказали, що Ви звісно подати заяву можете, і ми її приймемо. Але перспектив у цієї справи немає,” - додає Тетяна Лупова.

Туристка втратила більш, як півтори тисячі гривень. За спричинення таких збитків покупцеві в кримінальному кодексі є стаття. Але притягнути до відповідальності порушника вкрай важко, скаржаться в столичному управління міліції.

“Довести це можна лише за допомогою контрольної закупівлі. Цим повинні займатися товариства захисту прав споживачів. Але вони не мають таких повноважень, як міліція. Фактично механізм не відпрацьований і стаття, виходить, не працює,” - пояснює Володимир Дмитренко, заступник голови Центру громадських зв'язків ГУ МВС в м. Києві.

Лише кілька нечистих на руку підприємців були засуджені за останні п’ять років, розповідає адвокат Андрій Нечипоренко. В основному порушникам виписують штрафи.

“Обман стається на 1400 гривень, а штрафна санкція може бути 850 гривень. Зараз доцільно підняти планку цього штрафу тому. що виглядає просто комічно,” - аналізує ситуацію адвокат Андрій Нечипоренко.

В Адміністрації Президента хочуть зробити більш жорсткими фінансові санкції стосовно горе-підприємців. А ефемерне покарання в’язницею взагалі скасувати. Але захисники прав споживачів вважають. Що в деяких випадках воно не стане на заваді.

Якщо свідомо особа допускає такі правопорушення, то звичайно можлива і кримінальна відповідальність за це,” – пояснює Роман Вербовий, головний фахівець, юрисконсульт управління захисту прав споживачів в м. Києві.

Але якщо вже обмежуватись штрафами, то вони мають вимірюватись не сотнями, як зараз, а тисячами гривень, зазначають в управлінні прав споживачів.

За матеріалами ТК Інтер.
До переліку новин