Кияни масово отруїлися курятиною з “Великої Кишені”


Наші сертифікати, дипломи та подяки

  • Експерт року
  • Диплом Ради Європи
  • Інститут медіа права
  • Праця і закон
  • Українська школа політичних студій

Кияни масово отруїлися курятиною з “Великої Кишені”


10-06-2011

Після вживання в їжу курятини, купленої в одному з супермаркетів на Оболоні, отруїлися 46 столичних мешканців.

Про це повідомили у Головному управлінні охорони здоров'я.

“З 8 по 10 червня в Києві зареєстровано 46 хворих з ознаками гострої кишкової інфекції, 32 з них госпіталізовані до інфекційних відділень клінічних лікарень. З 32 госпіталізованих хворих - 4 дитини,” – йдеться в повідомленні.

У головному управлінні охорони здоров'я відзначили, що особи, які захворіли, вживали кури-гриль, придбані в одному з супермаркетів.

“З метою встановлення діагнозу у хворих взято посів випорожнень для дослідження на кишкову групу збудників. Хворі отримують адекватне лікування, стан хворих визначено як середньої важкості”, - йдеться далі.

Але офіційну статистику ставлять під сумнів слова лікарів. За словами працівника інфекційного відділення Солом'янської лікарні № 4, лише у них близько 20 хворих, а лікарня № 9 взагалі переповнена отруєними.

Є багато киян, які не звернулися до лікарів, або яких запевнили, що цю недугу можна вилікувати і в домашніх умовах.

Постраждала киянка Наталія, яка не стала звертатись до лікарні, у коментарі СТБ розповіла, що її родина отруїлася куркою з “Великої Кишені”.

“У середу ввечері купили курку в Кишені. Коштувала вона близько 56 гривень. Величезна була. Вдома розгорнули і почали куштувати. Була холодною й якоюсь... ну, словом, багато спецій було. Її їла фактично вся родина. Зокрема і наш малий, якому 4,5 роки”, - розповідає жінка.

За її словами, малому стало погано на ранок.

“Прокинувся о шостій ранку, його знудило. Під вечір піднялась температура під 39. Мені стало погано у четвер на роботі. До вечора піднялась температура 38,9. Вночі сьогодні було погано. Цієї ж ночі піднялась температура й в інших членів родини”, - говорить Наталія.

Жінка додала, що малому викликали лікаря, але лікарка сказала що необхідності в госпіталізації не бачить.

“Ми одразу подумали на курку. Бо тільки її й їли. У четвер мама ходила до Кишені. Там в кулінарії всі полиці були порожні. Напевно, дезінфекцію робили”, - додає потерпіла.

Інша киянка Юлія, яка наразі лежить в інфекційному відділенні Солом'янської лікарні, також киває на курку.

“Я їла курку у четвер. Погано стало зранку, знепритомніла. Хлопець викликав швидку. Там лише почули симптоми сказались збиратись і їхати. Пояснили, що я 16-та за ранок. Поки мене оформлювали, то ще одну дівчину привезли. А згодом іще одну. 8 числа, як мені сказали, всі отруїлись. Ми купили 8-го, але не їли одразу. Лікарі зараз взяли аналізи. Чекати результатів 5 днів. Є підозри на сальманеллу”, - каже Юлія.

Згодом заступник головного державного санепідемлікаря Києва Олександр Пропащев сказав, що продукти, які їли хворі, наразі відправили на дослідження. Результати будуть через 2 дні.

“Стан хворих легкої і середньої тяжкості. Більш тяжкий стан в одного чоловіка. Епіддослідження цих випадків зараз триває. Ми опитали людей - більша частина їх придбала кури-гриль в одному з супермаркетів Оболоні. Продукти, які вони їли, були відібрані і здані на бактеріальне дослідження. Так само як в лабораторіях, у інфекційних стаціонарів обстежуються хворі”, - пояснює він.

Як повідомило джерело СТБ у державній ветеринарній службі, законодавство у такому випадку передбачає штрафні санкції, зокрема, адміністративне стягнення.

“Якщо люди почнуть звертатись до суду за відшкодуванням моральної та матеріальних збитків, то потім може наставати кримінальна відповідальність, особливо у випадках, коли людина після захворювання стала інвалідом.

Якщо дослідження покаже, що в курей був сальмонельоз, то настає кримінальні відповідальність, і буде відповідати той, хто вирощував і продав курей магазину. Якщо сальмонельоз буде виявлений в одного з працівників, то буде відповідати торгова мережа", - сказав співрозмовник.

Він додав, що наразі на місці працюють епідеміологи, а ветслужба поки не втручається, тому, ймовірно, хтось з працівників супермаркету був хворий і контактував з продукцією.

За словами юриста Андрія Нечипоренка, для того, щоб подавати позов до суду потрібно зберегти чек на купівлю курки, мати дані медобстежень та лікування, а також документи, що підтверджують лікарські призначення та чеки на купівлю медикаментів.

У такому разі можна розраховувати на відшкодування реальної суми витрат, а також на компенсацію моральної шкоди в розмірі приблизно 2-5 тисячі гривень, - сказав він.

За матеріалами Української правди”.
До переліку новин