ВРУ змусить приватних підприємців платити додатково до пенсійного фонду


Наші сертифікати, дипломи та подяки

  • Експерт року
  • Диплом Ради Європи
  • Інститут медіа права
  • Праця і закон
  • Українська школа політичних студій

ВРУ змусить приватних підприємців платити додатково до пенсійного фонду


16-07-2010

Українських платників єдиного та фіксованого податку зобов’яжуть сплачувати додатково внески до Пенсійного фонду, розмір яких щомісяця становитиме від 210,82 грн.

Про це кореспонденту УНІАН повідомив адвокат Андрій Нечипоренко.

За його словами, таке нововведення міститься у підписаних Президентом України Віктором Януковичем змінах до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

“Таким чином, цим законом фактично нівелюється поняття “єдиного податку” та спрощеної звітності. Спрощенці повинні будуть не просто сплачувати єдиний податок і подавати щоквартально звітність, а ще й сплачувати щомісячно додаткові внески до Пенсійного фонду і подавати відповідну звітність”, - заявив А. Нечипоренко.

“Якщо так піде і надалі, то на “спрощенців” скоро покладуть обов’язки доплачувати окремо й інші податки, які до цього, як і внески до Пенсійного фонду, знаходяться у складі єдиного або фіксованого податку”, - додав він.

При цьому адвокат зауважив, що лише кілька днів тому, 13 липня, Київський апеляційний адміністративний суд скасував постанову Кабінету міністрів України № 366, якою платників єдиного та фіксованого податків зобов’язували сплачувати додаткові внески до Пенсійного фонду України.

“Одним з аргументів, на яких ґрунтується рішення суду: ставки внесків до Пенсійного фонду мають встановлюватися виключно законом”, - зазначив адвокат.

За його словами, “латати дірки” Пенсійного фонду за рахунок платників єдиного та фіксованих податків тепер будуть законно - Президент України підписав відповідний закон, яким фактично продублював положення одіозної постанови Кабміну № 366.

“На розмірі пенсій майбутніх сучасних підприємців такі нововведення особливо не відобразяться”, - вважає Андрій Нечипоренко.

На його думку, такі зміни “не мають нічого спільного з необхідністю реформування спрощеної системи оподаткування, про яку всі так давно говорять”.

Як повідомлялося, Президент України Віктор Янукович 15 липня підписав Закон “Про внесення змін до Законів України “Про державний бюджет України на 2010 рік” і “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”.

Ним, зокрема, передбачено, що платники єдиного податку тепер мають сплачувати 350 гривень.

“При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески,” - йдеться в законі.

Пенсійний фонд України дав офіційне роз'яснення щодо того, як приватним підприємцям слід виконувати законні нововведення.

Роз’яснення щодо сплати страхових внесків у зв’язку з набранням чинності
Закону України “Про внесення змін до законів України ” Про Державний бюджет України на 2010 рік” та “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”


У зв’язку з набранням чинності з 17.07.2010 року (опубліковано в газеті “Голос України” від 17.07.2010 за № 131) Закону України “Про внесення змін до законів України “Про Державний бюджет України на 2010 рік” та “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування “ (далі - Закон), Пенсійний фонд України повідомляє.

Відповідно до зазначеного Закону фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах, зобов’язані сплачувати страхові внески у розмірі, який визначається ними самостійно. При цьому сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2010 році мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить у:

липні - вересні – 294,82 грн.

жовтні – листопаді – 301,12 грн.

грудні – 306,10 грн.

Оскільки, на сьогодні, максимальна величина з якої справляються страхові внески становить 13320 грн, щомісячна сума самостійно визначеного страхового внеску, з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, не може перевищувати 4422,24 грн.

Сплата страхових внесків здійснюється у строки визначені частиною шостою статті 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а саме щоквартально, протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, а саме:

за липень-вересень 2010 року – до 20 жовтня 2010 року;

за жовтень - грудень 2010 року – до 20 січня 2011 року.

Враховуючи те, що згідно законодавства мінімальний розмір страхового внеску встановлено на календарний місяць, а також те, що страховий стаж особам для призначення пенсії обчислюється в місяцях, сплата страхових внесків за липень 2010 року здійснюється у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Платникам, які не сплатять суми страхових внесків у розмірі не менше мінімального страхового внеску у терміни до 20 жовтня 2010 року та 20 січня 2011 року надсилається розрахунок сум, які підлягають сплаті за квартал з урахуванням частини сум єдиного або фіксованого податків разом з вимогою про їх сплату для узгодження.

Суми несплачених страхових внесків стягуються у порядку, встановленому статтею 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

За підсумками року, зазначені особи подають до органів Пенсійного фонду за місцем взяття на облік звіт (до 1 квітня наступного за звітним роком), за формою згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 05.11.2009 № 26-1.

З метою зменшення фінансового навантаження на платника при сплаті страхових внесків раз на квартал пропонуємо провести роз’яснювальну роботу з платниками щодо можливості сплати ними коштів помісячно.

Сплата внесків платниками здійснюється на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в установах ВАТ “Державний ощадний банк України”, на які зараховується частина єдиного та фіксованого податків, за місцем взяття на облік цих осіб, як страхувальників. Реквізити рахунків і порядок сплати просимо терміново довести до зазначених осіб.

За матеріалами УНІАН та сайту Пенсійного фонду України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Постанова суду / ДОКУМЕНТ

Кабмін програв: суд скасував пенсійні внески для платників єдиного податку

Тисяча позовів проти Кабміну: платники єдиного податку оскаржують сплату пенсійних внесків

Кабмін до суду: пенсійні внески платників єдиного податку збільшили незаконно
До переліку новин