Суд заборонив блокувати колеса машини


Наші сертифікати, дипломи та подяки

  • Експерт року
  • Диплом Ради Європи
  • Інститут медіа права
  • Праця і закон
  • Українська школа політичних студій

Суд заборонив блокувати колеса машини


22-04-2010

Окружний адміністративний суд оголосив блокування коліс таким, що не відповідає закону і підлягає скасуванню. Навіть якщо цю ухвалу Кабмін оскаржуватиме в апеляційному суді, то вона діятиме доти, доки нове рішення суду не вступить в силу.

Також суд прийняв ухвалу про заборону застосування будь-яких засобів для першкоджання руху транспорту у випадку, якщо водій не сплатив збір за паркування або послуги з утримання майданчиків для паркування.

Нагадаємо, раніше адвокати компанії неодноразово наголошували на незаконності процедури блокування коліс і за їхньої юридичної підтримки робота евакуаторів в столиці була скасована.

“Постанова уряду за № 1342 дозволяла антиконституційне тимчасове обмеження права власності у разі несплати за паркування. Оператор, виходить, мав право перешкоджати виїзду транспортного засобу з майданчика.

Блокування коліс, пристрої-шлагбауми унеможливлюють використання транспортного засобу власником. Це все порушує статтю 41 Конституції України, відповідно до якої, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю; ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним,” – пояснював Андрій Нечипоренко, адвокат компанії “Наталія Субота і партнери”.

“Відтепер ця практика визнана судом незаконною,” – повідомив журналістам Української правди Комітет прямої дії.

Апеляція Кабміну за оцінками юристів, буде розглянута не раніше ніж за рік-два і весь цей час блокувати машини буде заборонено, оскільки судова ухвала набрала чинності з моменту її оприлюднення.

Більше того, як вважають експерти, ймовірність, що Апеляційний суд залишить без змін ухвалу Окружного суду - дуже висока, оскільки практика блокування коліс є очевидно незаконною.

За матеріалами Української правди.


ЧИТАТИ ТАКОЖ:


Мільйонна виручка “Київтранспарксервісу”: куди роками зникають гроші Киян

Парковки у Києві: як заощадити і боротись з неправомірними діями місцевої влади

Нові правила парковки: нові правила кабміну порушують Конституцію

Нові штрафмайданчики столиці: авто повертають за 250 гривень

Гроші за розблокування коліс не має права вимагати навіть ДАІ

Евакуатори скасували - водії Києва перемогли

До переліку новин