Кабмін програв: суд скасував пенсійні внески для платників єдиного податку


Наші досягнення

  • Захист у Міжнародному арбітражному суді (ICC) інтересів держпідприємства (44 млн. доларів)
  • Юридична підтримка виборчої кампанії кандидата на посаду міського голови 2010р.
  • Юридичний супровід президентської кампанії 2010 на місцевому рівні
  • Скасування постанови Кабміну про пенсійні внески для підприємців
  • Скасування евакуаторів в Києві
  • Справа "Караоке на майдані"
  • Справа "Корецький проти України"

Кабмін програв: суд скасував пенсійні внески для платників єдиного податку


28-09-2009

Окружний адміністративний суд м. Києва задовольнив позови близько 2 000 приватних підприємців до Кабінету Міністрів України. Суд визнав нечинною постанову уряду № 366 “Про сплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування”.

Суд цією ж постановою зупинив дію оскаржуваної постанови Кабінету Міністрів України до набрання рішенням законної сили, задовольнивши заявлене клопотання про забезпечення адміністративного позову.

Нагадаємо, постановою Кабінету Міністрів України № 366 з 1 травня 2009 року було покладено обов’язок на приватних підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачувати додаткові страхові внески до Пенсійного фонду України у розмірі від 123,50 гривень на місяць.

Адвокат компанії Наталія Субота і партнери Андрій Нечипоренко вже 6 травня подав позов до Кабінету Міністрів України. Через два місяці число подібних позовів проти уряду від підприємців та адвокатів було вже понад тисячу. Усі позови об’єднали в одне провадження.

В інтерв’ю програмі “Вікна-Новини” представниця Кабінету Міністрів України Ольга Станецька у залі суду погодилась з тим, що постанова уряду № 366 є незаконною і пояснила мотиви діяльності уряду таким чином:

“Мінпраці двічі направляло закон через Кабінет Міністрів. Закон один раз не пройшов перше читання, а вдруге взагалі не був прийнятий Верховною Радою. Тобто ми зробили все, що могли зробити для того, щоб це було належним чином оформлене, проте… діяти якось держава має ж… Незважаючи на те, що Верховна Рада не працює.”

Адвокат Андрій Нечипоренко телеканалу СТБ заявляв ще весною про справжні мотиви такого рішення:

У такий незаконний спосіб Кабінет Міністрів хоче поповнити бюджет Пенсійного фонду під час кризи. Думаю, мало кому сподобається, коли до нього цинічно залазять в кишеню і змушують незаконно платити більше. І не важливо яку суму. Справа в принципі - в законі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Тисяча позовів проти Кабміну: платники єдиного податку оскаржують сплату пенсійних внесків

Кабмін до суду: пенсійні внески платників єдиного податку збільшили незаконно
До переліку новин