Влада проти журналістів: хто кого


Наші сертифікати, дипломи та подяки

  • Експерт року
  • Диплом Ради Європи
  • Інститут медіа права
  • Праця і закон
  • Українська школа політичних студій

Влада проти журналістів: хто кого


08-09-2009

Справа Калашникова стала першою ластівкою у війні влади з журналістами, починаючи з 2004 року. Громадськість уважно стежила за її перебігом. Минуло більше 3-х років. І Олег Калашников уже не має недоторканості народного депутата. Він і досі на волі.

Органи прокуратури, схоже, навмисно проявили себе безпорадно у розслідуванні цієї справи. Можновладці засвоїли цей урок і почали переходити у наступ. З’являтися поодинокі випадки перешкоджання журналістській діяльності.

Журналістів почали бити, ламати професійну техніку, вилучати касети. Для прикладу, прокуратура майже рік не може знайти підстав для порушення кримінальних справ за фактом перешкоджання діяльності журналістів О. Течинського, В. Гонтаря, І. Луценка, які поплатилися здоров’ям і професійною апаратурою за збір інформації про сутичку біля Будинку звукозапису у Києві.

Більше того, генеральна прокуратура навіть не вбачає за необхідне надавати відповіді на численні заяви і скарги потерпілих і Медіа-профспілки.

Уже нікого не здивувати повідомленнями про зламані диктофони та намагання відібрати у журналістів професійну апаратуру із записами. Застосування фізичної сили також можливе у тому числі за присутності працівників міліції.

Черговим у цьому ланцюжку стало зневажливе жбурляння народним депутатом Ткаченком мікрофона парламентського кореспондента СТБ Ольги Червакової.

Кримінальний кодекс України встановлює кримінальну відповідальність за умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів і за переслідування журналіста за виконання ним професійних обов’язків.

Жодна справа в Україні проти кривдників журналістів не завершилася тим, щоб вони понесли заслужене покарання. Адже покарання за злочин, окрім усього іншого, виконує профілактичну функцію у суспільстві, сприяє попередженню злочинів.

Саме безкарність спричинила зростання злочинних дій проти журналістів. Журналістська діяльність захищена законом, журналіст прирівняний до працівників правоохоронних органів, однак якби подібні правопорушення і у такій самій кількості були вчинені щодо працівників правоохоронних органів, усі винні уже давно були би покараними,” – переконаний адвокат Андрій Нечипоренко.

Адвокат компанії “Наталія Субота і партнери” впевнений, що допоки хоча б один кривдник журналістів не буде притягнутий до відповідальності, юридичний і фактичний захист журналістів і далі наштовхуватиметься на стіну прокурорських та міліцейських відмов і відписок.

Міністр юстиції, Микола Онищук, в прямому ефірі на 5 каналі висловив своє сподівання, що правоохоронці доведуть розслідування справи щодо дій народного депутата Ткаченка до логічного завершення.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Генпрокуратура ухилилась від розслідування справи проти міліціонерів

Побиття журналістів - порушено дві кримінальні справи

"Наталія Субота і партнери" забезпечує правовий захист журналістів, постраждалих під час сутички
До переліку новин