Медикаменти: як захиститись від підробки


Наші досягнення

  • Захист у Міжнародному арбітражному суді (ICC) інтересів держпідприємства (44 млн. доларів)
  • Юридична підтримка виборчої кампанії кандидата на посаду міського голови 2010р.
  • Юридичний супровід президентської кампанії 2010 на місцевому рівні
  • Скасування постанови Кабміну про пенсійні внески для підприємців
  • Скасування евакуаторів в Києві
  • Справа "Караоке на майдані"
  • Справа "Корецький проти України"

Медикаменти: як захиститись від підробки


01-06-2009

Упаковка товару - промисловий зразок - є об’єктом інтелектуальної власності. Саме вона дозволяє завдяки своїй формі, кольорам, чи їх поєднанню, написам та емблемам вирізняти зовнішній вигляд товару.

Споживач може вважати товар оригінальним, якщо основні ознаки упаковки/промислового зразка відповідають ознакам, які задекларував виробник.

Справжня упаковка – це ознака оригінального товару і передбачає його якість. Офіційний виробник несе повну відповідальність за якість оригінального товару.

Особливо доречним може бути проведення інформативної роботи зі споживачами з метою їх ознайомлення з основними елементами упаковки, за якими можна встановити оригінальність товару.

Фармацевтична галузь є зоною підвищеного ризику в контексті порушень прав інтелектуальної власності. Особливо небезпечною є ситуація з контрафактними лікарськими препаратами, біологічно активними добавками, а також побутовою технікою, харчовими продуктами, іншими продуктами, які можуть завдати шкоду здоров’ю або майну людини.

Виробництво контрафактної продукції, підробка упаковки для неї, копіювання або імітування товарного знаку, інших об’єктів інтелектуальної власності, переміщення такої продукції через кордон, реалізація контрафактного товару переслідується в адміністративному та кримінальному порядку.

Споживач, який купує такий товар, з однієї сторони, підтримує недобросовісних виробників, з іншої – наражається на ризик не отримати тих корисних властивостей, які має або повинна мати оригінальна продукція.

З метою захисту власної продукції та запобігання проявам її підробки, що неминуче негативно позначається на репутації, виробникам та ексклюзивним дистриб’юторам доцільно отримати правову охорону на усі об’єкти інтелектуальної власності: винаходи, корисні моделі, торгові марки, найменування, і, звичайно, промислові зразки (упаковки).

Офіційному виробникові продукції доцільно занести дані про свою продукції та права на неї до Митного реєстру. За таких умов працівники митниці мають право затримати товар, якщо він містить ідентичні або схожі об’єкти права інтелектуальної власності, про які виробник зазначив у реєстрі.

Митний кодекс передбачає в таких випадках затримання товару на три місяці для з'ясування його походження та перевірки відповідної документації. У судовому порядку офіційний виробник може довести, що ця продукція є контрафактною, та домогися за рішенням суду її знищення.

До переліку новин