Кабмін до суду: пенсійні внески платників єдиного податку збільшили незаконно


Наші досягнення

  • Захист у Міжнародному арбітражному суді (ICC) інтересів держпідприємства (44 млн. доларів)
  • Юридична підтримка виборчої кампанії кандидата на посаду міського голови 2010р.
  • Юридичний супровід президентської кампанії 2010 на місцевому рівні
  • Скасування постанови Кабміну про пенсійні внески для підприємців
  • Скасування евакуаторів в Києві
  • Справа "Караоке на майдані"
  • Справа "Корецький проти України"

Кабмін до суду: пенсійні внески платників єдиного податку збільшили незаконно


06-05-2009

Нові правила для платників єдиного податку ввели з першого травня 2009 року. До Пенсійного фонду приватних підприємців незаконно змушують сплачувати додаткові кошти – страхові внески у розмірі від 123 гривень щомісяця. Адвокат копанії Андрій Нечипоренко подав позов проти Кабінету Міністрів. Оксана Продан, голова Ради підприємців при Кабміні, стверджує, що ця сума не є значною і її має платити кожен задля нарахування пенсії в майбутньому:

Необхідно в обов’язковому порядку сплатити для того, щоб був зарахований пенсійний стаж. В іншому випадку без таких платежів пенсійний стаж не буде нараховуватися.

Кабінет Міністрів України перевищив свої повноваження і порушив норми Конституції та законів України, коли прийняв постанову № 366 від 14.04.2009 року “Про сплату внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування”.

Органи державної влади мають діяти виключно в межах повноважень, визначених Конституцією та законами України. Жоден із законів України не надає право Кабінету Міністрів України встановлювати:


  • розмір страхових внесків до Пенсійного фонду України для фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності;
  • обов’язок для таких осіб зі сплати страхових внесків;
  • порядок нарахування та сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України.


Виключно Верховна Рада встановлює розмір страхових внесків, у тому числі частини внесків, що спрямовуються до Накопичувального фонду, відповідно до частини 1 статті 18 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Суб’єкти підприємницької діяльності, які сплачують єдиний податок, сплачують страхові внески у фіксованому розмірі згідно з прикінцевими положеннями цього ж закону. Цей фіксований розмір не визначений жодним законом, окрім як Указом Президента Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва, який застосовується нарівні із законами в силу перехідних положень Конституції України. До Пенсійного фонду України перераховується 42 відсотки від суми єдиного податку, згідно з указом.

Внески до Пенсійного фонду потрібно сплачувати в обов’язковому порядку лише тоді, коли річний обсяг виручки підприємця, який сплачує єдиний податок, перевищує 500 тисяч гривень та відбувається перехід на загальну систему оподаткування.

У такий незаконний спосіб Кабінет Міністрів хоче поповнити бюджет Пенсійного фонду під час кризи. Думаю, мало кому сподобається, коли до нього цинічно залазять в кишеню і змушують незаконно платити більше. І не важливо яку суму. Справа в принципі - в законі,” - заявлив в інтерв’ю телеканалу СТБ адвокат компанії Наталія Субота і партнери Андрій Нечипоренко.
До переліку новин